Знак прозорості: в онкодиспансері в Луцьку маркують усі «бюджетні» ліки

Аби підтвердити прозорий шлях ліків від держави до пацієнта, у Волинському обласному онкодиспансері штампом «Бюджетна закупівля» маркують усі ліки, куплені за кошти державної скарбниці. Про це повідомляє «Волинський інформаційний портал».

Виконувач обов’язків головного лікаря Волинського обласного онкодиспансеру Людмила Бубенова пояснила, що відповідальними за нанесення спеціального позначення є керівники лікувальних закладів, які отримують лікарські засоби. Тож, як тільки взяла на себе обов’язки головного лікаря, поставила за мету жорсткий контроль за маркуванням ліків.

«Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я, аби використання препаратів було прозорим, при отриманні препаратів чи то для онкохворих, чи то для чорнобильців, чи то за замовленням, ми маркуємо їх позначкою «Бюджетна закупівля». Після того їх отримує старший відділення. Кожних десять днів подаємо інформацію про надходження та залишки препаратів в обласне управління охорони здоров’я і на «СТОПРАК», – розповіла Людмила Бубенова.

До того ж, за її словами, у перспективі в онкодиспансері планують розширити склад, де зберігають промарковані ліки, адже на цей час місця для їх належного зберігання не вистачає.

Президент Благодійного Фонду «СТОПРАК» Марія Адамчук підтвердила те, що періодично онкодиспансер надсилає дані про залишки та надходження медичних препаратів.

«Створюємо відкриті списки усіх медичних препаратів, аби контролювати шлях ліків, куплених державним коштом. Наразі готуємо пілотний сайт, першими туди увійдуть Волинський обласний онкологічний диспансер та Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання», – поділилася планами Марія Адамчук.

Коментування вимкнене.