У Ковелі таки буде хоспіс

На базі Вузлової лікарні станції Ковель створять госпрозрахункову поліклініку та хоспіс. Таке рішення зрештою ухвалили депутати Волиньради під час засідання сесії 12 жовтня.

Нагадаємо, що проблеми із лікарнею для залізничників розпочалися, коли від неї відхрестилася держава. Тож заклад передали на баланс області. Втім, суперечки не припинилися: постало питання, що робити з закладом, адже в існуючому стані його майно використовувалося неефективно.

Зрештою ж, після тривалих дискусій та обговорень щодо подальшої долі залізничної лікарні на розгляд сесії винесли два паралельні проекти рішення: облрада і облдержадміністрація вирішили створити на базі лікарні госпрозрахункову поліклініку та хоспіс. Депутати ж підтримали такий проект рішення.

До слова, начальник обласного управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк ще під час робочої наради щодо подальшого функціонування закладу 12 вересня розповідав, що в області існує гостра потреба в допомозі невиліковно хворим людям.

На переконання Ващенюка, на цей час в області лише 25 хоспісних ліжок, а має бути щонайменше 110. Тож доцільно створити хоспіс на базі «Вузлової лікарні станції Ковель ДТГО «Львівська залізниця».

«Плануємо хоспіс у вісімдесят ліжок. Вписуємося у загальні видатки на нього – 10 мільйонів гривень», – додав Ігор Ващенюк.

Благодійний Фонд «СТОПРАК» визнає, що на превеликий жаль, у Волинській обласній лікарні «Хоспіс» не вистачає ліжко-місць для паліативних хворих. Найбільше ж серед пацієнтів обласного хоспісу – онкохворі.

Тож Фонд має надію на те, що хоспіс у Ковелі зможе вирішити цю проблему. Адже наразі найчастіше родичі невиліковно хворих людей борються із бідою самотужки.

Окрім того, Благодійний Фонд «СТОПРАК» бажає медикам ковельської лікарні, які освоюватимуть елементи надання паліативної та хоспісної допомоги,  терпіння та мужності, адже попереду у них – нелегка, але потрібна й самовіддана праця.

d3e7b69241e09704760f3d24d7a12d1e_xl

 

Коментування вимкнене.