Благодійники передали вартісні ліки для онкохворих дітей з Волині

Онкогематологічний центр обласної дитячої лікарні отримав від благодійників майже півсотні одиниць дороговартісного протигрибкового препарату «Кансидаз». Ліки сьогодні, 6 лютого, передав медзакладу Благодійний Фонд «СТОПРАК» разом із представниками Всеукраїнської благодійної організації «Український фонд «Благополуччя дітей».

Благодійний Фонд «СТОПРАК» закупив 48 одиниць препарату на загальну суму 583 200 гривень. Закупівлю, за словами президента «СТОПРАКу» Марії Адамчук, вдалося здійснити завдяки співпраці з Всеукраїнською благодійною організацією «Український фонд «Благополуччя дітей» за підтримки ChildFund Deutschland e.V. (Німеччина) в рамках проекту «Медикаментозна допомога дітям з онкологічними захворюваннями».

Марія Адамчук додала, з вересня 2014 року до тепер в рамках проекту отримали підтримку у вигляді ліків 48 дітей  вартістю майже 1 800 000  гривень (у тому числі із закупівлею «Кансидазу»). Тож вона висловила вдячність за плідну співпрацю благодійній організації «Український фонд «Благополуччя дітей», яку під час заходу представляв Валерій Петрович.

Головний лікар Онкогематологічного центру Сергій Миронюк зауважив, що закупівля «Кансидазу» – неймовірно важлива для закладу, оскільки 50%– 60% онкохворих дітей, яким не вдалося побороти недугу, помирають саме від інфекційних та грибкових ускладнень. Проблема ж, за його словами у тому, що у рік Онкогематологічному центру необхідно приблизно 200 флаконів «Кансидазу». Держава ж ним не забезпечує.

«Ми подавали цей препарат на державне замовлення. Але, на жаль, сьогодні ми лише починаємо отримувати ліки із держзамовлення за 2016 рік. «Кансидазу» не отримували, коли отримаємо – невідомо. А це препарат для дітей у надзвичайно важкому стані. Тож вже четверту частину від річної потреби ми тепер маємо завдяки благодійникам», – сказав лікар.

Статистика ж дитячої онкології не втішна. Так, минулоріч рак вперше діагностували у 34 маленьких волинян. Лікувалися ж в Онкогематологічному центрі у минулому році усього майже три сотні дітей.

Коментування вимкнене.