Волиняни можуть онлайн перевіряти наявність безкоштовних ліків у медзакладах

За допомогою онлайн-сервісу «Доступні ліки» жителі Волині зможуть перевіряти наявність у лікарнях медпрепаратів, куплених за бюджетні гроші.  Електронну ініціативу втілили в життя зусиллями Благодійного Фонду «СТОПРАК» та Волинської обласної ради та за технічної підтримки ТОВ «Ілайф».
Головна мета проекту – забезпечити доступ волинян до ліків, куплених за бюджетні кошти, адже ці ліки вони мають право отримати безкоштовно. Онлайновий механізм направлений на підвищення прозорості та підзвітності закладів системи охорони здоров’я. До того ж, його можна використовувати для кращого розуміння потреби у певних ліках, що є основою планування закупівель.
Сайт «Доступні ліки» дозволяє перевірити наявність певного препарату у лікарнях міста, просто ввівши назву ліків. Тут також розміщений перелік оплачених державою медикаментів, які наявні в лікарнях області та мають видаватися безкоштовно. Тож, отримавши список від лікаря із медикаментами, необхідними для лікування, пацієнт може перевірити, чи щось зі списку вже куплене для лікарні державою, є в неї на складі та має видаватися безкоштовно. Якщо такі ліки є, то пацієнт має право вимагати їх від лікаря.
Якщо ж лікар відмовляється видавати «бюджетні» препарати, варто звернутися зі скаргою до управління охорони здоров’я Волинської ОДА, за номером гарячої лінії 050-182-56-68 або написати на електронну скриньку: volyn.liky@gmail.com.
До слова, майже усі медичні заклади області вже погодилися співпрацювати із онлайн-сервісом «Доступні ліки». Загалом на сайті доступна інформація про наявність закуплених за бюджетні кошти ліків у 54 закладах (Центри первинної медико-санітарної допомоги, центральні районні лікарні та медичні заклади третинного рівня). Інформація ж на сайті оновлюється щотижня.
Президент БФ «СТОПРАК» Марія Адамчук висловлює вдячність всім керівникам медзакладів, які погодилися на додаткову роботу і періодично надають запитувану інформацію. Така система, на переконання Марії Адамчук, дозволить значно підвищити рівень прозорості та підзвітності лікарень Волині. «Кожен українець має право знати, якими ліками його забезпечила держава», – впевнена президент «СТОПРАКу».
До слова, БФ «СТОПРАК» звертає увагу волинян на доцільності використання такого інформаційного сервісу. Для того, аби розповісти про нього більшій кількості населення, Фонд ініціював розміщення інформаційних стендах у Луцьку. Зокрема, такі стенди розмістили на вулицях Шевченка, Конякіна і Карпенка-Карого.

 

 

 

Коментування вимкнене.