Щоденна всеукраїнська газета “ДЕНЬ”: У Луцьку сучасне діагностичне обладнання купили за кошти пацієнтів

Сьогодні співзасновник благодійного фонду «СТОПРАК» Сергій Адамчук передав головному лікарю Волинського обласного онкологічного диспансеру гастрофіброскоп. Його вартість – понад 400 тисяч гривень,і куплено апарат за благодійні кошти, отримані через термінал. У березні цього року фонд та диспансер підписали угоду про прозоре та підзвітне адміністрування благодійної допомоги, у медичному закладі встановили електронний термінал для внесення готівки. Таким чином онкодиспансер перший (і єдиний наразі на Волині) приймає благодійну допомогу від пацієнтів не готівкою. За півроку надійшло 735 263 гривень благодійних внесків. З них на потреби закладу вже використали 696 728 гривень.

Кошти «СТОПРАК» витрачає за заявками від диспансеру. Це придбання реактивів для проведення різноманітних лабораторних досліджень, контрастної речовини для проведення комп’ютерної томографії, рентгенологічної плівки для мамографічного дослідження та іншого. Придбання гастрофіброскопу стало нагальною потребою, адже в онкодиспансері досі був апарат, який діяв ще з 2004 року і повністю вичерпав свій ресурс. Це апарат для діагностики і лікування захворювань стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Головний лікар онкодиспансеру Людмила Бубенова каже, що на цьому апараті щороку обстежують дві тисячі пацієнтів. «Це перше обладнання, яке куплено реально за кошти пацієнтів цього закладу. Без жодних комісій і відкатів. Ця закупівля – це також відповідь для тих депутатів обласної ради, які нині кричать, що нібито адміністрування благодійної допомоги через термінали не дасть можливість медичним закладам виживати», – каже Сергій Адамчук.

Нова система збору благодійних коштів від пацієнтів наразі запроваджена лише в онкодиспансері. Щомісяця через термінал надходить до 100 тисяч гривень. Інші ж волинські медзаклади не хочуть прилучатися до збирання коштів через термінали, було звернення на депутатську комісію обласної ради, аби призупинити встановлення терміналів для благодійних внесків у медичних закладах. Серед причин називали платне встановлення терміналів, невміння ними користуватися, велику комісію банку тощо. Проте досвід співпраці благодійного фонду «СТОПРАК» і Волинського обласного онкодиспансеру свідчить, що термінали – дуже добра справа, насамперед для пацієнтів.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк

https://day.kyiv.ua/uk/news/190917-u-lucku-suchasne-diagnostychne-obladnannya-kupyly-za-koshty-paciyentiv

Коментування вимкнене.